Co přidá firmě na exkluzivitě? Virtuální kancelář

Stabilita a dobré jméno na trhu jsou artikly schopné oslovit potenciální zákazníky i obchodní partnery. Zejména v některých oborech. Jenže co když je společnost teprve mladá a mezi velikány se potřebuje prosadit? Pomoci může virtuální kancelář.

Virtuální sídlo

Služeb virtuální kanceláře nebo také virtuálního sídla mohou využít jak firmy začínající, tak zaběhnuté. K dispozici jsou fyzickým a právnickým osobám, a to doma i v zahraničí. Cíl je v obou případech stejný. Získat dojem prestižní společnosti sídlící na prominentní adrese.

Jaké výhody virtuální sídlo nabízí?

Kromě dojmu etablované společnosti na lukrativní adrese je přidanou hodnotou možnost využití:

  • soukromých kancelářských prostor po několik dní v měsíci,
  • služeb recepční či
  • asistenčních služeb.

Poslední jmenované skýtají možnost přesměrování hovorů či přeposílání korespondence. Dojem dobře zavedené společnosti dokreslí vyškolená recepční, která s příchozí návštěvou zvládne komunikovat hned v několika světových jazycích.

Dalšími, skrytými, výhodami jsou pak:

  • reprezentativní prostory,
  • eliminace nákladů z dlouhotrvajícího pronájmu nebytových prostor,
  • jsou-li služby recepční dostačující, uspoření nákladů za osobní asistentku zaměstnanou na plný nebo částečný úvazek,
  • telefonní číslo,
  • možnost připojit se odkudkoli na světě a pracovat 24/7,
  • časová flexibilita.

Virtuální kancelář vs. zákonné normy

Zřízení virtuálního sídla je plně v souladu s legislativou České republiky. Právnické osoby díky němu získají adresu považovanou za sídlo společnosti pro účely zápisu do obchodního rejstříku. V případě podnikajících fyzických osob adresu pro zápis do živnostenského rejstříku.

Žádané adresy

V rámci republiky jsou nejžádanější sídla, jak by se dalo čekat, v Praze. Doma i v zahraničí jsou nejvíce poptávané adresy v hlavních městech. Virtuální kancelář je možné zřídit ve většině zemí světa, a to i v Alžírsku, Ghaně, Bahrajnu a dalších státech.

Čeho se vyvarovat

Pokud své klienty nechcete jednou přivítat třeba ve sklepních prostorách, byť na známé adrese, vybírejte pečlivě. Vyplatí se ověřovat spokojenost ostatních zákazníků, posoudit míru zavedenosti společnosti na trhu i portfolio virtuálních adres. Nabídka některých společností je opravdu široká – čítá i přes tisíc adres.