5 důvodů, proč mít profesionální web

Každý podnikatel, který se chce veřejně prezentovat v online prostředí si je vědom nutnosti vlastnit webovou prezentaci, avšak často bojuje s omezeným rozpočtem. V současné době není problém zařídit si jednoduché stránky zdarma skrze jednu z populárních služeb, které tohle umožňují. Takové řešení přináší ovšem mnohá úskalí. Stejně tak nemusí být vždy ideální použití některého z bezplatných redakčních systémů, jako je například WordPress. V čem tedy tkví hlavní výhody toho, když si necháme web vytvořit od profesionálů?

1. Bez reklam a vlastní doména

Webové stránky vytvořené přes některou z bezplatných služeb často vypadají často velmi podobně a nebývají na vlastní doméně. To znamená, že adresa vašich stránek poté vypadá například jako vasestranky.webzdarma.cz. To nepůsobí zrovna profesionálním dojmem. Navíc obvykle na takovém webu bývají vloženy reklamy od poskytovatele služby – takový jednoduchý web je sice zdarma, ale jak je známo, nic tak úplně zdarma ve skutečnosti není – a poskytovatel tedy vydělává na reklamě. Je ovšem samozřejmostí, že profesionální řešení bude vždy zcela bez reklam a na vlastní doméně (např. www.vasestranky.cz).

2. Profi vzhled na míru

Design stránek je to velmi důležitý – je to první věc, která potencionálního zákazníka může zaujmout, když se na stránku dostane. Profesionální řešení webových stránek zpravidla přináší zcela originální a na míru ušitý design, který především odpovídá současným trendům. Důležitá je také tzv. responzibilita webu – tedy aby byl dobře zobrazitelný jak na monitoru počítače, tak na malém displeji telefonu, kterému se přizpůsobí. To je taktéž u profesionálního řešení již samozřejmostí.

3. SEO optimalizace

Webové stránky z rukou profesionálů jsou kvalitně optimalizovány pro vyhledávání ve webových prohlížečích. Toho je velmi důležité, pokud chcete, aby vás někdo na webu našel. Boj o co nejvyšší umístění ve vyhledávačích po zadání určitých slov je v dnešní době realitou a bez kvalitní SEO optimalizace se můžete vsadit, že váš web jen tak někdo nenajde. Webových stránek už je opravdu mnoho a první chce být každý – ovšem to může být samozřejmě jen jeden. Čím výše vás SEO dostane ve výsledcích vyhledávání, tím více potencionálních zákazníků můžete získat.

4. Vlastní správa

Webové stránky na profesionální úrovni mají často mnoho užitečných prvků a funkcí a můžete je sami spravovat či aktualizovat pomocí příjemného uživatelského rozhraní. Díky tomu nemusíte znát nic o html či css a plně se spolehnout na intuitivní a jednoduché ovládání a správu webových stránek.

5. Komplexní podpora

Nedílnou součástí výhod, které přináší profesionální řešení je samozřejmě podpora ze strany dodavatele webu. Ať už budete řešit jakýkoliv problém, můžete si být jisti, že je tu někdo, kdo vám s problémem pomůže a poradí. Profesionální řešení navíc zpravidla přináší i velmi kvalitní hosting pro vaše stránky s podporou mnoha funkcí a především stabilitou a spolehlivostí.